Mamy w szkole mistrza ortografii województwa świętokrzyskiego

W poniedziałek, 9 marca 2020 r., w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Wzięło w nim udział blisko 40 uczniów, w tym troje naszych reprezentantów - Małgorzata Drąg (II a LO), Julia Iwaniuk (III b LO) i Dawid Cichoń (IV a T). Uczestnicy finału zmierzyli się z wymagającym dyktandem, po którego sprawdzeniu okazało się, że najmniej błędów popełnił Dawid Cichoń - uczeń naszej placówki. Drugie miejsce zajęła Maria Odzimkowska z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach, a trzecie Tomasz Wysopal z Liceum Ogólnokształcącego numer II imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

To już kolejny sukces Dawida, który przed kilkoma tygodniami został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Jak widać, ten zaszczytny tytuł był w pełni zasłużony. Dawidowi składamy serdeczne gratulacje - jesteśmy dumni z Jego osiągnięć, tym bardziej, że sukcesy osiąga zarówno w ścisłych dziedzinach nauki (informatyka), jak i humanistycznych, co świadczy nie tylko o wszechstronnych uzdolnieniach, ale przede wszystkim o pasji i pracowitości.

Marek Pedyński