Próbna matura z „Echem Dnia” w Zespole Szkół w Połańcu

Uczniowie Zespołu Szkół w Połańcu w dniach od 3 do 5 marca 2020 r. przystąpili do próbnych egzaminów maturalnych z wydawnictwem „Echo Dnia”. To już drugi tak poważny sprawdzian dla naszych uczniów po listopadowej maturze z wydawnictwem Operon.

 

W zgodnej opinii uczniów egzaminy były dość trudne – szczególnie język polski okazał się sporym wyzwaniem. Tradycyjnie już wymagającą weryfikację umiejętności stanowiła matura z matematyki, której najbardziej obawiali się uczniowie. Język angielski uczniowie ocenili jako „najbardziej przyjazny” dla zdających.

Nasi maturzyści mają jednak świadomość, że te egzaminy to już ostatnia tak solidna weryfikacja wiedzy i umiejętności przed czekającym ich maratonem maturalnym, stąd podeszli do nich bardzo poważnie i liczą na takie wyniki, które stanowić będą dobry prognostyk przed zbliżającymi się majowymi egzaminami.

Marek Pedyński