#znakomici_absolwenci najlepszą WIZYTÓWKĄ SZKOŁY!

ARKADIUSZ MURDZA

Jestem absolwentem TECHNIKUM ENERGETYCZNEGO Zespołu Szkół im. AK "Jędrusie" w Połańcu. Aktualnie studiuję Elektrotechnikę w AGH w Krakowie.  Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Poznałem wielu nauczycieli, którzy z pasją prowadzą swoje zajęcia oraz potrafią zainteresować ucznia prezentowanym materiałem. Dostępne są liczne zajęcia pozalekcyjne. Ogromny wkład w mój rozwój naukowy miał były wicedyrektor Zespołu Szkół im. AK "Jędrusie" w Połańcu - Pan Grzegorz Wójcikowski, który prowadził zajęcia pozalekcyjne z robotyki. Dzięki tym zajęciom odkryłem swoją pasję do programowania.

 

 

Współpraca z Panem dyrektorem Grzegorzem Wójcikowskim była bardzo owocna. Zawsze mogłem liczyć na wsparcie oraz liczne konsultacje. Pan dyrektor potrafił nawet w weekend przywieźć mi do domu swoją prywatną lutownicę, gdy moja uległa awarii. Pan dyrektor Grzegorz Wójcikowski uczestniczył razem ze mną w spotkaniu przedstawiającym mój wynalazek "Blind Assistant" osobom niewidomym w Kielcach.

Pasja do programowania przyczyniła się do budowy dwóch wynalazków, dzięki którym otrzymałem tytuły:

laureata i finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

oraz finalisty konkursu naukowego E(x)plory.

Połączenie sukcesów w olimpiadach technicznych z wysokimi ocenami w nauce przyczyniło się do otrzymania licznych stypendiów. Suma stypendiów opiewała na kwotę około 30 tysięcy złotych.


Jako uczeń technikum uczestniczyłem w praktykach zawodowych. Szkoła zorganizowała dwuetapowe praktyki zawodowe. Pierwszy etap składał się z praktyk zagranicznych w Wielkiej Brytanii, gdzie mogłem zapoznać się z odnawialnymi źródłami energii. Pobyt w Wielkiej Brytanii umożliwił używanie języka angielskiego w prawdziwych sytuacjach. Dodatkowo uczeń nie ponosił żadnych kosztów związanych z pobytem w Wielkiej Brytanii.

Drugim etapem były praktyki w Elektrowni w Połańcu, gdzie zwiedziłem elektrownię oraz mogłem na żywo zobaczyć obiekty, o których uczyłem się w ramach przedmiotów zawodowych w technikum.

Mając na uwadze wszystkie powyższe aspekty serdecznie polecam wybór Zespołu Szkół im. AK "Jędrusie" w Połańcu.

 Pracę w zawodzie znalazłem w pierwszym miesiącu po opuszczeniu murów szkoły.