Technikum - technik elektronik

Oferta kształcenia w Technikum kształcącym w zawodzie technik elektronik.1) Technikum 4-letnie w zawodzie Technik Elektronik o specjalności:

ELEKTRYCZNA ELEKTRONICZNA AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Uczeń odbywający naukę w szkole realizuje bloki programowe:

 • elektrotechnika i elektronika,
 • urządzenia mikroprocesorowe i elektroniczne,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • automatyka przemysłowa,


Jest to zawód, który daje możliwość poznania budowy i działania układów oraz urządzeń elektronicznych. Absolwent pozna zasady projektowania układów automatyki w oparciu o nowoczesne metody sprzętowe i programowe. Kierunek stanowi połączenie elektroniki, sieci komputerowych oraz automatyki. Technik elektronik znajduje zatrudnienie w zakładach przemysłowych gdzie występują sieci i linie produkcyjne wyposażone w sterowniki i układy mikroprocesorowe oraz w firmach zajmujących się serwisem sprzętu RTV, AGD. Posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska w dziale utrzymania ruchu, serwisie urządzeń RTV - AGD, stanowiska administratora, montera sieci informatycznych itp.

Języki obce:

 • język angielski (kontynuacja)
 • język niemieckiSYSTEMY I SIECI KOMPUTEROWE

Uczeń odbywający naukę w szkole realizuje bloki programowe:

 • elektrotechnika i elektronika,
 • urządzenia mikroprocesorowe i elektroniczne,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • automatyka przemysłowa,


Jest to zawód, który daje możliwość poznania budowy i działania układów oraz urządzeń elektronicznych. Absolwent pozna zasady projektowania układów automatyki w oparciu o nowoczesne metody sprzętowe i programowe. Kierunek stanowi połączenie elektroniki, sieci komputerowych oraz automatyki. Technik elektronik znajduje zatrudnienie w zakładach przemysłowych gdzie występują sieci i linie produkcyjne wyposażone w sterowniki i układy mikroprocesorowe oraz w firmach zajmujących się serwisem sprzętu RTV, AGD. Posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska w dziale utrzymania ruchu, serwisie urządzeń RTV - AGD, stanowiska administratora, montera sieci informatycznych itp.

Języki obce:

 • język angielski (kontynuacja)
 • język francuski/język niemiecki/język rosyjski (do wyboru)