#pol-his-ang_polaniec #rekrutacja_liceum_2021

Wbrew ogólnie krążącym mitom humaniści pracują w różnych zawodach i na różnych stanowiskach. Piastują urzędy prezydenckie, są premierami, posłami, tłumaczami, dziennikarzami, a gruntowne przygotowanie humanistyczne jest potrzebne w każdym zawodzie, który wymaga wiedzy humanistycznej, sprawności językowej, umiejętności komunikowania się z innymi,  umiejętności pisania tekstów, czy też znajomości języków obcych.

Jeżeli więc interesujesz się literaturą, sztuką, światem mediów, chcesz poznać problemy społeczne, zarówno te z przeszłości, jak i współczesne, funkcjonowanie systemu prawa, instytucji samorządowych i unijnych, to klasa humanistyczno-językowa jest właśnie dla Ciebie! Z pomocą nauczycieli zdobędziesz przygotowanie do dalszej nauki na profilowych kierunkach uniwersyteckich, np.: filologia języka polskiego czy obcego, prawo, pedagogika, psychologia, socjologia. Sprofilowanie klasy daje Ci także szeroki wachlarz możliwości studiów na wielu innych kierunkach, np.: prawo i administracja, politologia, dziennikarstwo, resocjalizacja, stosunki międzynarodowe, europeistyka, komunikacja społeczna, public relations, administracja. 

Droga do wiedzy prowadzi przez nasze liceum – wybierz mądrze! 

LICEUM + TECHNIKUM = ZESPÓŁ SZKÓŁ W POŁAŃCU 

IDEALNA SZKOŁA DLA KAŻDEGO