Rekrutacja 2021 - 3,2,1 START, ... rozpoczynamy od TECHNIKUM ELEKTRONICZNEGO

Uczniowie 8 klas - nadchodzi czas na Wasze niezwykle istotne decyzje.
 
Wybór szkoły ponadpodstawowej = wybór sposobu zarabiania na życie w przyszłości.
 
TECHNIK  ELEKTRONIK  - to kierunek z którego wywodzi się najwięcej laureatów  olimpiad (szczebla centralnego) i konkursów międzynarodowych :)
 
Elektronicy (od wielu lat) zdają bardzo dobrze egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Dla każdego ucznia oferujemy kurs i egzamin SEP (uprawnienia do pracy do 1 kV). U elektroników nauczysz się również dużo praktycznej INFORMATYKI (w szczególności SIECI KOMPUTEROWE) - zajrzyj do podstawy programowej  https://www.ore.edu.pl/wp-content/uploads/2020/03/technik-elektronik.pdf lub programu nauczania - tam dowiesz się czego i kiedy będzie się uczył.
 
I prawdopodobnie najważniejsze - 99% tego co masz uczyć się i powinieneś umieć w wersji PRAKTYCZNEJ, u nas w szkole - uczysz się w wersji PRAKTYCZNEJ (projektowanie, montaż, pomiary, eksploatacja). Nie ma drugiego, tak zorganizowanego kierunku technicznego w którym nauczanie byłoby, tak perfekcyjnie dostosowane do tego co Cię czeka w trakcie studiów i w życiu zawodowym. 
 
Już nasze "pierwszaki" zwyciężają np. w ogólnopolskim konkursie "ENEA - moc na start", pokonując dużo starszych rywali (2 laureatów w roku 2019 i 6 laureatów w roku 2020).  Mocno korzystamy z patronatu ENEA. Zajęcia z robotyki realizowane są tylko dla ELEKTRONIKÓW.
 
Elektronicy mają 4 NOWE, SUPER wyposażone pracownie zawodowe (ENEA - pomiary elektryczne i elektroniczne, SATEL -inteligentne systemy alarmowe, DIPOL - technika TV SAT i CCTV, Laboratorium Montażu Elektronicznego). U nas pracujesz na najnowszym sprzęcie (zapytaj naszych uczniów, jakie są ich wrażenia).
 
Kadra pracująca w ELEKTRONIKU, to 2 profesorów oświaty (nie ma więcej w powiecie!), autor programów nauczania dla TECHNIKA ELEKTRONIKA obowiązujących w całym kraju, najlepsi "zawodowcy" 2004 i 2014 w całej Polsce, wychowawcy wielu pokoleń laureatów światowych konkursów (IPITEC Bangkok, Brussels INNOVA, Paryż, Taipei, ...)  B&M ????
Dokładnie przeanalizuj czym dysponują konkurencyjne kierunki i szkoły.
Zadaj pytanie: czy to o czym mówią w trakcie rekrutacji to jednorazowy sukces, czy może tak jak w połanieckim ELEKTRONIKU, systematycznie zdobywane laury w konkursach i olimpiadach?
 

TECHNIK ELEKTRONIK podczas procesu kształcenia, zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu:

- montażu i instalacji układów i urządzeń elektronicznych,

- projektowania i wykonania instalacji sieci TVSat, TV naziemnej i kablowej,

- projektowania i wykonania instalacji lokalnych sieci komputerowych oraz podstaw konfiguracji urządzeń sieci komputerowych,

- projektowania i wykonania instalacji systemów automatyki przemysłowej, urządzeń kontroli dostępu i zabezpieczeń,

- projektowania i wykonania systemów monitoringu,

- programowania, użytkowania i eksploatacji urządzeń elektronicznych, instalowania oprogramowania specjalistycznego,

- serwisu urządzeń elektronicznych.

 

 CHCEMY, POTRAFIMY, UCZNIOWIE ODNOSZĄ SPEKTAKULARNE SUKCESY, NAM WSZYSTKIM SPRAWIA TO OGROMNĄ FRAJDĘ!

SZKOŁA jest SUPER!

Od stycznia do grudnia 2020 nasi ELEKTROONIICY zdobyli:

 - tytuł: „SZKOŁA DOBREJ PRAKTYKI” w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości" (w kategorii "Współpraca z otoczeniem szkoły" został nagrodzony projekt "ROBOLab - MOBILNE LABORATORIUM ROBOTYKI... dla wszystkich". Był on realizowany przez uczniów ELEKTRONIKA w ciągu ostatnich trzech lat).

 - 2 tytuły finalistów szczebla centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych w kategorii "pomysł techniczny". Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w bieżącej edycji nie przyznawano tytułów laureatów, tak więc nasi uczniowie wywalczyli "MAXa".

  - 2 tytuły laureatów i II miejsce w Polsce Konkursu „Młody Wynalazca 2020”

 - 2 wyróżnienia w  ogólnopolskim konkursie  „Młody Innowator 2019/2020” 

 - 2 złote medale Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji INTARG 2020

dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  za projekty nagrodzone na arenie międzynarodowej dla 2 absolwentów 2020

 - E(x)plory 2020 - 2 finalistów szczebla centralnego, 2 laureatów i 8 uczestników konkursów regionalnych

 - uczniowie klas IIIa i IVa, otrzymali certyfikaty  potwierdzające nabycie nowych umiejętności w zakresie funkcjonowania i obsługi elektronicznych systemów zabezpieczeń (otrzymane certyfikaty są wynikiem realizacji projektu EduSatel)

-  awans do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej (grupa elektryczno - elektroniczna). Kolejne etapy rozegrane będą w 2021.

- 2 stypendia Ministra Edukacji Narodowej - za wybitne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach 

 - złoty medal 2 absolwentów 2020 w International Warsaw Invention Show na Politechnice Warszawskej

 - 6 laureatów OGÓLNOPOLSKIEGO konkursu ENEA: MOC NA START (z 10 biorących udział w eliminacjach prac uczniów naszej szkoły - 10 było finalistami a 6 otrzymało zdobyło stypendia w wysokości po 3000 PLN każdy)

 - 2 uczniów i 2 absolwentów 2020 w finale międzynarodowego konkursu naukowego Global Young Scientist Challenge 2020 Edition (Indian Innovators Association and IBS Global) - ZŁOTY MEDAL i NAGRODA SPECJALNA (bezpłatny udział w Światowych Targach Wynalazczości IPITEX 2021 w Bangkoku) oraz  SREBRNY MEDAL

 Poza tym:

- rozpoczęcie współpracy z firmą KradeX - otrzymaliśmy pakiet obudów plastikowych dedykowanych dla szeroko rozumianej elektroniki oraz zestaw ARDUINO

-  kontynuacja dobrej współlracy z: ENEA, SATEL, DIPOL, BURY.

   DOBRA SZKOŁA to nie tylko „siedzenie” w ławkach i realizacja programów nauczania!  My w ELEKTRONIKU w Połańcu... oferujemy dużo więcej. I robimy to systematycznie od wielu lat. I bardzo nas to cieszy! W 2020 udało nam się (mało,... ale z uwagi na warunki i tak fajnie):

NARCIARSKI WYJAZD SZKOLENIOWY

- SPŁYW KAJAKOWY: Rudniki - Winnica

 Ze względu na pandemię i ograniczenia, NIE UDAŁO nam się (ale zrobimy to w 2021):

- wyjazd na EXPO w Dubaju,

- wyjazd naukowy: Gdynia (Satel, Radmor) i Szwecja,

- wyjazd naukowy ARS Electronica Center Linz i Technisches Museum Wien (Austria)

- kolejny wyjazd narciarski,

- i pewnie jeszcze kilka wspaniałych podróży (... bo my potrafimy działać szybko, jak się tylko pojawia okazja)

- Nationals Instruments nie przedłużył nam "gratisa" na bezpłatne korzystanie z MULTISIMa więc „męczymy się „ w WORKBENCHu

- pracowaliśmy zdalnie przez ponad 50% czasu przeznaczonego na naukę – miało to swoje wady ale i zalety (dużo dobrej rozwijającej zabawy z zestawami AVT, podsumowanie i lepsze zrozumienie teorii z FORBOTem, itd.)

DOBRA SZKOŁA to także DOBRZY i AKTYWNI NAUCZYCIELE:

 - w trakcie KONGRESU E(x)plory 2020, nasz nauczyciel jako ekspert, zaproszony przez Fundację Zaawansowanych Technologii, dzielił się swoimi doświadczeniami edukacyjnymi z dyrektorami szkół i nauczycielami z całej Polski

- nasz nauczyciel jest ekspertem merytorycznym wspierającym niezwykle innowacyjne projekty wizualizacji urządzeń elektrycznych w  OCTOPUS

Już teraz:

 - pracujemy nad przygotowaniem się do: E(x)POLORY 2021 (mamy czas do 07.01.2021), Olimpiady Wiedzy Technicznej (01.02.2021), IPITEX BANGKOK (02.02.2021) i Olimpiady Innowacji Technicznych (marzec 2021)    - marzymy: o fantastycznych podróżach naukowych 

Jeżeli jesteś uczniem 8 klasy szkoły podstawowej i kończysz czytać ten tekst,

NIE SZUKAJ DALEJ - WŁAŚNIE ZNALAZŁEŚ SWOJĄ NOWĄ SZKOŁĘ! 

 
O pracy elektroników i dobrych przykładach kariery naszych absolwentów,... już wkrótce ????
 
 
EDUKACJA nie zmienia świata, EDUKACJA zmienia ludzi,  To LUDZIE zmieniają świat!
 
Teraz Twoja kolej, aby ZMIENIĆ ŚWIAT!