Akcja krwiodawstwa już w ZS Połaniec

Przypominamy, że 15 maja 2020 r. (czyli w najbliższy piątek) w godzinach od 9:00 do 12:00 będzie można w naszej szkole oddać krew dla potrzebujących. 

 

 

W związku z tym, iż pandemia nie zmniejsza zapotrzebowania na krew, a wręcz przeciwnie, znacznie je zwiększa – Zespół Szkół w Połańcu, Klub HDK PCK przy Grupie Azoty Siarkopol oraz członek Rady Nadzorczej Grupy Azoty Siarkopol Radosław Bobek, a jednocześnie inicjator i pomysłodawca kolejnego już zdarzenia o takim charakterze, zaplanowali przeprowadzenie na terenie placówki akcji krwiodawstwa.

Nasz apel do krwiodawców o wzięcie udziału w tym dobroczynnym przedsięwzięciu spotkał się z pozytywnym odzewem, dlatego też akcja zostanie zorganizowana w budynku Zespołu Szkół w Połańcu 15 maja w godzinach od 9:00 do 12:00.

Wprawdzie wielu krwiodawców zapowiedziało już swój udział w wydarzeniu, ale zapraszamy kolejne osoby chcące wspomóc tych, którym krew jest niezbędna do uratowania życia. Mimo trwającej epidemii oddawanie krwi jest nadal bezpieczne. Dzięki dodatkowym procedurom i profesjonalnej obsłudze zapewnimy wszystkim krwiodawcom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Akcja krwiodawstwa dedykowana będzie 2,5-letniemu Jasiowi Baharyczowi, który walczy z nowotworem krwi. Zdarzeniem towarzyszącym będzie zbiórka maseczek ochronnych, które ofiarujemy staszowskiemu szpitalowi. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym charytatywnym przedsięwzięciu.

Jest nam bardzo miło, że naszą akcję zauważyły media, a artykuł na jej temat ukazał się w "Echu Dnia". Zachęcamy do jego przeczytania: 

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/potrzebna-krew-dla-malego-jasia-walczacego-z-ostra-bialaczka-mozna-ja-oddac-w-polancu/ar/c1-14961706?fbclid=IwAR0els5hOMJ5DufPfmCyMHh53rF8RE6rInuGtU0b6P7PqY7N3tldp8stt58

Dyrekcja