Dzień Dawcy szpiku kostnego w Zespole Szkół w Połańcu

26 II 2020r. został przeprowadzony w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Był odpowiedzią na prośbę matki, której syn Marek zachorował na białaczkę limfoblastyczną. Dzień Dawcy poprzedziła akcja informacyjna, w której udział wzięli uczniowie klas III i IV. W akcję jako wolontariuszki aktywnie i twórczo zaangażowały się uczennice klas IA i IB LO:  Maria Kieras, Wiktoria Chalama, Paulina Zysk, Weronika Tworek, Kasia Kosowicz, Kornelia Januszewska, Ilona Jaguś, Karolina Godwin, Aleksandra Górska, Aleksandra Żmija, Emilia Kowalska, Wiktoria Skowron, Natalia Bednarska, Klaudia Paliś, Martyna Król, Oliwia Kufel, Nicola Kotulska. Akcja była przeprowadzona we współpracy z fundacją DKMS. Wolontariuszki uczestniczyły w spotkaniach dotyczących akcji, zajęły się przygotowaniem gazetki, rozklejaniem plakatów i rejestrowaniem potencjalnych dawców.

W imieniu Anny, mamy Marka, składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zarejestrowali się jako dawcy w bazie DKMS (łącznie dziewięć osób) oraz wolontariuszkom.

 Teresa Switek