Uczymy się nie tylko w szkole!

W dniach 26-27 lutego 2020 roku w Kielcach odbyły się Targi ENEX Nowa Energia, największa impreza branży energetycznej, na której pojawili się przedstawiciele 115 firm z 8 krajów.

Uczniowie klas IB TE (5), IC TE (5), IC TE(4) oraz uczniowie klasy IA TE (5) wraz z wychowawcami i nauczycielem przedmiotów zawodowych mieli okazję wziąć udział w tej dużej imprezie i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w energetyce i branży odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się, jakie instalacje są wykorzystywane przy budowie domu pasywnego, jak działają pompy ciepła, jak również systemy fotowoltaiczne.

Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki samochodem elektrycznym marki Tesla, z której nasi uczniowie licznie skorzystali. Wszyscy stwierdzili, że wycieczka była ciekawym doświadczeniem.

Organizatorzy wycieczki:

Ewa Machowska, Sabina Sierant, Janusz Machowski