Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Siema!

10 stycznia w naszej szkole odbył się 28. już finał WOŚP. W tym roku Orkiestra zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pieniądze zbierano głównie na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji w dziedzinach chirurgii ogólnej, kardiochirurgii czy neurochirurgii.

 

Jeśli chcecie poczytać dokładniej o celach tej edycji i zobaczyć, jaka suma znajduje się na koncie Orkiestry w danym momencie, wystarczy kliknąć w link → https://www.wosp.org.pl/final/28-final

Przygotowania w naszej szkole do tej akcji rozpoczęły się już na początku grudnia, kiedy wolontariusze złożyli kwestionariusze w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu (do sztabu dyrektor Joanny Juszczyńskiej). Pani Małgorzata Konat-Walczyk zadbała o to, żeby i wolontariusze z ZS Połaniec 12 stycznia zbierali pieniądze. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia powstał pomysł imprezy szkolnej, a potem ustalono cenę wejściówki, która opiewała na kwotę pięciu polskich złotych. Na kilka dni przed finałem rozpoczęto zbiórki pieniężne w klasach, za które byli odpowiedzialni skarbnicy. Następnie pozyskano garść gadżetów na licytację. Całość rozpoczęła się tuż po godzinie 11.00 w małej sali gimnastycznej.

Samorząd szkolny, na czele z dobrze znaną już trójką (panie: Gach & Wysocka & Górska) przygotował fenomenalną dekorację, którą najlepiej można było podziwiać na żywo. Głównymi wykonawcami były uczennice i uczniowie z 2aLO, 2bcTE i 1aLO. Na pierwszym planie ustawiono tekturowy statek Czarna perła, nawiązujący do hasła przewodniego 28 Finału - „Wiatr w żagle”. Statkowi nie zabrakło nawet kotwicy!

W roli prowadzących wystąpili: przewodniczący samorządu, Kacper Tatrocki (2aLO) i wiceprzewodnicząca, Natalia Zabłocka (1aLO4). Na tę okazję „zmartwychwstał” szkolny Kabaret R-23, w którego skład weszli: Natalia Pedyńska (1cLO4), Paulina Kareta, Wiktoria Polak, Amelia Kocur, Damian Forma i Małgorzata Drąg (2aLO). Oczywiście nie udałoby się nam bez kreatywności i pomysłowości pani Krystyny Pilch, która zadbała o przedstawienie. W scenariuszu pojawiły się błyskotliwy tekst konferansjerki czy wypowiedź włoskiego gościa specjalnego. Nie obyło się bez próby przybliżenia młodzieży klasyki literackiej. Był Mickiewicz i jego „dziadowskie” dzieła, był także i szekspirowski „Makbet”. Wszystko to zostało okraszone świetną muzyką. Zaśpiewały niezawodne i utalentowane dziewczyny z 2aLO, Wiktoria Polak i Amelka Kocur (alias Schwarz & Weiß). Można było usłyszeć „Show Must Go On“ zespołu Queen czy nadal aktualne piosenki Maryli Rodowicz.

W trakcie występu odbyły się 2 tury licytacji. Charyzmatycznie poprowadził je pan Zbigniew Brzeski, który przy okazji zintegrował zebraną młodzież i starszych. Wśród przedmiotów do wylicytowania znalazły się m. in. książki, kubki, orkiestrowe kominy i rękawiczki.

Podsumowując, z wejściówek uzbierało się 1058 zł, a licytacja przyniosła 320 złotych. Dziękujemy za dobroć serca, która z pewnością da plon stokrotny! Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

                                                                                                                                                                                                                                             Małgorzata Drąg

 foto. Krystyna Pilch