TECHNIKUM z Połańca zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu MOC NA START!!!

 

Uczniowie Mieszko Trytek i Piotr Moryto (klasa I a - technik elektronik) zostali laureatami konkursu organizowanego przez lidera rynku energetycznego w Polsce firmę ENEA. Ich praca: „Ekologiczne miasto przyszłości”, prezentująca wizję energetyki za 50 lat, zdobyła ex aequo pierwsze miejsce wraz z pracami 2 innych zespołów. Jury nagrodziło trzy najlepsze prace i sposób ich prezentacji, nie różnicując zdobywców podium - doceniono niezwykle wysoki i wyrównany poziom uczestników ścisłego finału.

Finał konkursu odbył się 11.12.2019 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Uczniowie z Połańca byli najmłodszymi uczestnikami. W skład jury konkursu wchodzili najwyższej klasy specjaliści z m.in. ENEA Operator, ENEA Dystrybucja, SEP. naukowcy Wydziału Energetyki (włącznie z prorektorem Politechniki Poznańskiej).

 
 

Zespół z połanieckiego ELEKTRONIKA, mocno wspierali swoją obecnością na widowni m.in. Leszek Guzal (wicestarosta powiatu staszowskiego), Lech Żak (prezes ENEA Połaniec), Marcin Kaczmarczyk (doradca prezesa ENEA Połaniec), nauczyciele i koledzy ze szkoły.

 
 

Mieszko i Piotrek, otrzymali czeki po 3000 PLN, które przeznaczą (zgodnie z umową stypendialną) na zakup laptopów oraz wyjazd naukowy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Abu Dhabi i Masdaru (rozwiązania stosowane w tych miastach stanowiły inspirację do Ich pracy) oraz odwiedzą EXPO 2020 (Wystawa Światowa w Dubaju).

 
 

Dziękujemy bardzo Panu Mariuszowi Kowalikowi za pomoc w realizacji filmu wspierającego prezentację.

 
Mariusz Zyngier
 

Od dyrekcji:

Serdecznie gratulujemy uczniom - Mieszkowi i Piotrowi - wspaniałego osiągnięcia. Gratulujemy również Panu Mariuszowi Zyngierowi i dziękujemy za znakomite przygotowanie uczniów do konkursu. Niezmiernie cieszy fakt, że chłopcy u progu nauki w nowej szkole osiągnęli tak duży sukces. Potwierdza to dobry wybór ścieżki edukacyjnej, która pokrywa się z ich zainteresowaniami. Brawo!