Tradycja i nowoczesność Krakowa w wydaniu drugich klas

5 grudnia, kiedy promienie słońca oświetliły ramy okienne szkoły, klasy 2 a LO i 2 a TE wyruszyły na wycieczkę rekreacyjną do Krakowa. Autokar odjechał z Ruszczańskiej tuż po 8.15, a przed 11 otworzył swe drzwi przy Wiśle, by uczestnicy wycieczki mogli wyjść i przejść na rynek miasta.

Tam, w tym wyjątkowym dniu w roku, wokół pomnika wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza, zgromadzili się szopkarze z swymi słynnymi arcydziełami. Niezwykłe i niepowtarzalne szopki na tle krakowskiego jarmarku bożonarodzeniowego były wspaniałym wrażeniem dla oka. A biorąc pod uwagę możliwość skosztowania lokalnych przysmaków – również dla podniebienia.

 

Sam jarmark znajduje się w prestiżowym gronie najlepszych na świecie. Natomiast konkurs szopek krakowskich w 2018 r. został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. W relacji zamieszczamy tylko kilka zdjęć z tego widowiska, bowiem niemożliwe jest ujęcie go całego na fotografiach i poczucie tej atmosfery bez rzeczywistego doświadczenia widoku korowodu szopkarzy wokół Rynku Głównego.

Przed godziną 14 ruszyliśmy w dalszą drogę, by zrealizować następny punkt wyjazdu, którym był Gojump Park Trampolin. Tam, założywszy antypoślizgowe skarpety, spędziliśmy bardzo aktywną godzinę. Wszystkim, którzy chcieliby się udać do parku, gorąco go polecamy! Niestety w obliczu wysiłku fizycznego i chęci celebrowania chwili nie udało nam się zrobić zdjęć… Ale nic straconego, gdyż wspólnie spędzony czas osłodził nam prozę szkolnego życia, poprawił nastroje i uszczęśliwił.

2aLO i 2aTE