Dawid Cichoń w wielkim finale ogólnopolskiego konkursu Pix Programming Challenge!

Dawid Cichoń, uczeń klasy IV "A" Technikum w Połańcu, awansował do finału konkursu Pix Programming Challenge w najbardziej wymagającej kategorii "Master". Zadania półfinałowe dostępne były online w czwartek, 5 grudnia, od godz. 9.00 do 21.00. Należało rozwiązać 20 zadań konkursowych. Uczniowie z najlepszymi czasami zakwalifikowani zostali do udziału w finale. Dawid na poprawne rozwiązanie wszystkich zadań potrzebował dokładnie 3 godziny, 6 minut i 33 sekundy. Ten czas pozwolił na znalezienie się w wąskim gronie finalistów.

 

Gala finałowa odbędzie się w auli  Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas tego etapu również istotny będzie czas. Jeśli dwóch lub więcej uczestników rozwiąże poprawnie taką samą liczbę zadań, zwycięży ten, który zrobi to najszybciej! Czas liczony będzie od momentu udostępnienia zadań finałowych przez organizatora do momentu zakończenia rozwiązywania wszystkich zadań.

Podczas Gali Finałowej wyłonionych zostanie 5 zwycięzców (miejsca 1-5) z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Opiekun merytoryczny ucznia: Teresa Switek

Od dyrekcji:

Serdecznie gratulujemy zarówno uczniowi, jak i Pani Teresie Switek wspaniałego osiągnięcia. O skali sukcesu Dawida świadczy fakt, że aby awansować do Gali Finałowej, musiał w wybranej przez siebie kategorii skutecznie rywalizować z ponad 900 uczniami z całej Polski. Znalezienie się w ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu przy tylu uczestnikach to nie lada wyczyn. Życzymy powodzenia w finale!