Olimpiada Statystyczna z udziałem uczniów Zespołu Szkół w Połańcu

Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zaprosili młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w IV edycji Olimpiady Statystycznej. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów.

Etap szkolny OS odbył się 7.11.2019 r. i wzięło w nim udział 17 uczniów z klas: II a LO, III a LO oraz IV a T.

Kolejny etap odbył się 4.12.2019 r. w Kielcach, naszą szkołę reprezentowali najlepsi uczniowie, wyłonieni podczas etapu szkolnego: Karol Fortuna, Bogusław Banaś oraz Kacper Godzwon.                                                                     

                                                                                                          Komisja Szkolna OS