Uczeń połanieckiego technikum w półfinale Pix Programming Challenge!

 
Miło mi poinformować całą szkolną społeczność, że uczeń klasy IV "A" T Dawid Cichoń zakwalifikował się do półfinałów polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge w kategorii Master, rozwiązując bezbłędnie 19 na 20 zadań z zakresu programowania, w tym grafiki. Konkurs rozgrywany jest w Wielkiej Brytanii, Polsce, Indiach i Nigerii. W kategorii Master PL udział wzięło 901 uczniów.
Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

 
P.S. Półfinał odbywać się będzie we czwartek 5 grudnia w godz. od 9.00 do 21.00.
 
Opiekun ucznia: Teresa Switek