Dzień Tolerancji

"Tolerancja jest mostem pomiędzy nienawiścią a miłością."

Powyższe hasło doskonale nawiązuje do naszych szkolnych obchodów Dnia Tolerancji, które miały miejsce 18 listopada tuż po długiej przerwie w holu głównym.

 

Samorządowi dekoratorzy pod opieką p. Jolanty Gach przygotowali krzyżówkę, nawiązującą do tego niezwykle istotnego pojęcia, jakim jest tolerancja. Każdy uczeń i nauczyciel mógł przykleić kartkę z odpowiedzią na pytanie, czym tak właściwie jest dla niego tolerancja. Zaprosiliśmy również panie psycholog: Danutę Sobolewską i Anetę Olszewską z pobliskiej Filii Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Staszowie, które przybliżyły wszystkim zgromadzonym istotę tej postawy oraz zaprezentowały proste przykłady jej życiowego użycia.

 

Mamy nadzieję, że nawet tak spontanicznie przygotowana akcja przypomniała czy też zasygnalizowała istnienie i potrzebę tolerancji, która odgrywa w dzisiejszych czasach coraz ważniejszą rolę.

Małgorzata Drąg

(Samorząd Szkolny)