Sportowcy z Zespołu Szkół w Połańcu uczcili Święto Niepodległości udziałem w biegu ulicznym

W miniony piątek, 8 listopada, w Staszowie odbyły się VIII Uliczne Biegi Niepodległości. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi biegacze, deklasując inne szkoły w klasyfikacji ogólnej (na pierwszych jedenastu zawodników biegu dziesięć miejsc zajęli nasi uczniowie – wśród czterdziestu startujących).

 

Indywidualnie najlepszy był Dominik Rugała (II b T), drugi Michał Smoleń (I a T), trzeci Mikołaj Kosiński (II b T), czwarty Konrad Litwin (I c T), szósty Patryk Wiącek (III a T), siódmy Dariusz Gadowski (III b T), ósmy Kacper Godzwon-Skotnicki (I a T), dziewiąty Jakub Rugała (IV c T), dziesiąty Krzysztof Pieńkos (III c T), jedenasty Kamil Skałbania (III a T). W zawodach również dobrze zaprezentowali się Hubert Trela z II b T (16), Hubert Kowalik z II b T (17) oraz Wiktor Rojowski z III c T (32). W klasyfikacji ogólnej byliśmy najlepsi, drugie miejsce zajęło ZSE Staszów, na trzecim miejscu uplasowało się LO w Staszowie.

Jednak ważniejszy niż wyróżnienia był sam udział i chęć uczczenia w duchu sportowym Święta Niepodległości Polski. 

Opiekun zawodników: Krzysztof Kazberuk