Świętokrzyski Quiz Historyczny

20 września 2019 r. w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny pn. "Gramy dla Niepodległej". Ideą quizu było zwiększenie świadomości obywatelskiej i historycznej młodych Polaków przy wykorzystaniu współczesnych zdobyczy technologicznych. Quiz skierowany był do uczniów ze świętokrzyskich szkół podstawowych (7 i 8 klasa) i ponadpodstawowych. Jego celem było m.in: uczczenie święta 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ukazanie pozytywnych aspektów członkostwa Polski w UE. W quizie wzięło udział 32 zespoły , w tym również nasza szkoła, reprezentowana przez 2 zespoły trzyosobowe: LO - Oliwia Jabłońska (kl. Ib), Kacper Wysocki (kl. Ia), Władysław Głowacki (kl. 1c), TE - Paweł Bednarski, Bartłomiej Czosnek, Łukasz Wiącek (kl. 1 a).

 

Uczniowie w I etapie zmierzyli się z 30 pytaniami dotyczącymi drogi Polaków do odzyskania niepodległości, faktów historycznych oraz ciekawostek tego okresu. W II etapie zaś odpowiadali na 15 pytań dotyczących 15-lecia członkostwa Polski w UE. Nasi uczniowie z zespołu LO po dogrywce uplasowali się na 4 miejscu. Gratulujemy im tak wielkiej wiedzy historycznej.

opiekunowie: Monika Kobryń, Agnieszka Kuc