Lista książek wybranych do zakupu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W czerwcu oraz we wrześniu 2018 roku, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wśród uczniów i nauczycieli zostały przeprowadzone wybory książek. Ich celem było określenie preferencji i potrzeb czytelniczych użytkowników biblioteki szkolnej. Propozycje zakupu książek wciąż można zgłaszać do nauczycieli bibliotekarzy.
Poniżej przedstawiamy pozycje, które zostały już wybrane do zakupu.

 

  • Paula Hawkins – Dziewczyna z pociągu
  • Evans Paul – Papierowe marzenia, Bliżej słońca
  • Chmielarz Wojciech – Przejęcie, Osiedle marzeń
  • Kepler Lars – Hipnotyzer, Kontrakt Paganiniego
  • Pietrzyk Izabela – Rodzinny park atrakcji, Lepsza połowa
  • Miszczuk Katarzyna Berenika – Ja, diablica, Ja, anielica, Ja, potępiona
  • Mirek Krystyna – Pojedynek uczuć, Szczęśliwy dom, Rodzinne sekrety, Spełnione marzenia
  • Frączyk Izabella – Koncert cudzych życzeń, Spalone mosty, Jedną nogą w niebie
  • Cielesz Ewa – Siedem szmacianych dat, Obce matki, Burza przed ciszą
  • Link Charlotte – Dom sióstr, Ostatni ślad, Przerwane milczenie,
  • Lingas-Łoniewska Agnieszka – Bez przebaczenia, Zakręty losu, Braterstwo krwi, Historia Lukasa
  • Gargaś Gabriela – W plątaninie uczuć, A między nami wspomnieniami,
  • Gąsiorowska Dorota – Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami
  • Lis Agnieszka – Karuzela, Huśtawka
  • Rogala Małgorzata - Dobra matka
  • Wójcik Wojciech – Jezioro pełne łez,
  • Olejnik Agnieszka – Zabłądziłam, Nieobecna,
  • Lackberg Camilla – Księżniczka z lodu, Kaznodzieja, Kamieniarz, Ofiara losu,
  • Follet Ken – Filary ziemi, Słup ognia, Świat bez końca
  • Tucker K.A – Cztery sekundy do stracenia, Dziesięć płytkich oddechów
  • Tokarczuk Olga – Bieguni, Opowiadanie bizarne,
  • Cleveland Karen – Muszę to wiedzieć
  • Monroe J.S.- Znajdź mnie
  • Mróz Remigiusz – Kasacja, Oskarżenie, Testament
  • Chmielarz Wojciech – Wampir, Żmijowisko
  • Świst Paulina – Prokurator, Komisarz, Podejrzany
  • Rudnicka Olga – Lilith, Cichy wielbiciel
  • Pilipiuk Andrzej – Kuzynki, Reputacja
  • Sapkowski Andrzej – Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Sezon burz
  • Collins Suzane – Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia(Igrzyska śmierci t.2), Kosogłos ( Igrzyska śmierci t.3)
  • Forman Gayle – Zostań jeśli kochasz, Wróć, jeśli pamiętasz
  • Musso Guillaume – Central Park
  • Twardoch Szczepan – Król, Ballada o pewnej panience
  • Strout Elizabeth – Amy i Isabelle
  • Jagiełło Joanna – Kawa z kardamonem, Czekolada z chili, Tiramisu z truskawkami
  • Ryrych Katarzyna – Wyspa mojej siostry, List od…
  • Kosmowska Barbara – Dziewczyna z parku, Gorzko
  • Linde K.A. – Dziewczyna mojego brata, Dobry wybór, Spróbujmy jeszcze raz, Teraz albo nigdy
  • McHugh Gail – Amber
  • Jodko-Kula Elżbieta – Anka
  • Heidi Hassenmuller – W sidłach anoreksji,
  • Piersa Krzysztof – Komputerowy ćpun
  • Jana Frey – Odlot na samo dno, W ślepym zaułku wolności, Nikomu ani słowa, Bez odwrotu
  • Fox Marta – Kaśka podrywaczka, Niebo z widokiem na niebo
  • Barańska Ewa – Ja, Blanka
  • Vujicic Nick – Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń
  • Miłoszewski Wojtek – Inwazja, Farba
  • Hare Robert D. – Psychopaci są wśród nas
  • Winnik Sylwia- Dziewczęta z Auschwitz
  • Danielle Steal – Koniec lata, Światło moich oczu, Od pierwszego wejrzenia, Pięć dni w Paryżu
  • Oscar Wilde – A woman of No Importance, An Ideal Husband
  • Gabriel Garcia Marquez – Miłość w czasach zarazy
  • Gabriel Garcia Marquez – Pogrzeb Mama Grande
  • Krzysztof M. Kaźmierczak-Rozstrzelani za uratowanie kobiety
  • Simon Scarrow – seria Orły Imperium – 15 tomów: Orły Imperium, Podbój, Polowanie, Orły I wilki, Pścig, Przepowiednia, Rebelia, Centurion, Gladiator, Legion, Pretorianin, Kohorta, Bracia krwi, Brytania, Niepokonany.
  • Jacek Piekara – Ja, inkwizytor Bicz boży,
  • Jacek Piekara – Płomień i krzyż
  • Jacek Piekara – Głód i pragnienie
  • James Pashmer – Więzień labiryntu
  • Veronica Roth – Naznaczeni śmiercią
  • Coleen Hoover – Never, Never
  • Kami Garcia – Piękne istoty