Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 i 79. rocznica wybuchu II wojny światowej

Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 dyrektor szkoły, Stanisław Rogala, w swym wystąpieniu przypomniał zgromadzonym o kolejnej, już 79. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Uczniowie, kadra pedagogiczna i rodzice uczcili pamięć ofiar wojny symboliczną minutą ciszy. Hołd oddano również zmarłemu Dariuszowi Sokołowskiemu, wieloletniemu pracownikowi Zespołu Szkół w Połańcu, którego pożegnaliśmy w wakacje.

 

Uczniowie klas pierwszych poznali swych wychowawców, złożyli ślubowanie i odebrali szkolne legitymacje. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z okolicznościowym listem od Starosty Staszowskiego, Michała Skotnickiego, który życzył uczniom i pracownikom szkoły owocnej pracy. Głos zabrał też Prezes Grupy Azoty Siarkopol w Grzybowie Trajan Szuladziński, który wręczył dyrektorowi szkoły oficjalnie wcześniej podpisaną umowę o współpracy między Zespołem Szkół i kopalnią siarki w Grzybowie. Z kolei Jacek Nowak, radny powiatu staszowskiego, w swym wystąpieniu podziękował uczniom za ubiegłoroczne sukcesy i zmotywował do dalszej pracy, obiecując wsparcie ze strony władz powiatowych. Miłym akcentem było wręczenie dla najlepszego ucznia Technikum w Połańcu, Szymona Siepki, specjalnego stypendium, ufundowanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Stypendium osobiście przekazał Pathias Mwendela, wiceprezes SEP Tarnobrzeg. 

Uroczystość inauguracji roku szkolnego przebiegła sprawnie, a uczestnikom nie brakowało dobrego nastroju. Mamy nadzieję, że - już za 10 miesięcy - w takim samym humorze udadzą się na zasłużone wakacje. 

Marek Pedyński