MAGICZNA PODRÓŻ DO ENERGYLANDII

MAGICZNA PODRÓŻ DO ENERGYLANDII

DZIECI Z DOMU DZIECKA W ŁONIOWIE

Z WOLONTARIUSZAMI ZESPOŁU SZKÓŁ W POŁAŃCU

Już po raz kolejny wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu przy Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu zorganizowali wycieczkę z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łoniowie. Tym razem był to park rozrywki Energylandia w Zatorze.
Wolontariusze z naszej szkoły rokrocznie przeprowadzają kwesty pod połanieckimi kościołami i wśród pracowników miejscowej elektrowni, a środki z nich uzyskane przeznaczają na realizację marzeń dzieci najbardziej pokrzywdzonych przez los.

W otwartym w 2014 roku największym parku rozrywki w Polsce o powierzchni ok. 26 ha. wśród 60 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

 

Młodsze dzieci bawiły się w Bajkolandii – na Roller Coasterze Energuś, kolejce Farma Krasnali, na karuzelach, zjeżdżalniach, latających huśtawkach, oraz na koniec szaleństw odpoczywały i chłodziły się w basenie.. Starsze dzieci (pod czujną opieką wolontariuszy) pobiegli z prędkością światła na atrakcje ekstremalne, które są przeznaczone naprawdę dla odważnych osób o mocnych nerwach. Dużą popularnością cieszyły się kolejki górskie Mayan i F1, rozpędzające się w czasie 2-3 sekund, Anaconda, największa w Europie Środkowo-Wschodniej przejażdżka potężnymi łodziami z dwoma mega splashami z kilkudziesięciu metrów.  Dragon – pierwsza polska odwrócona kolejka górska z pociągami poruszającymi się pod torem zamiast ponad nim, Tsunami Dropper – wieża swobodnego spadku o wysokości ok. 40 metrów, podniebna huśtawka Space Booster Armageddon z ramionami o długości 40 metrów, a także Aztec Swing – obracające się wokół pionowej osi wahadło o wysokości 28 metrów.

Zmęczeni aktywnym wypoczynkiem i niecodziennymi atrakcjami ale bardzo szczęśliwi wszyscy wrócili do domu.

Wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia darczyńców i pomocy sponsorów, którym pragniemy serdecznie podziękować.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam spełnić marzenia  dzieci !

Wolontariusze wraz z opiekunami

Więcej zdjęć z wyjazdu w zakładce Galeria.