Uczniowie ZS w Połańcu ze znakomitymi wynikami w międzypowiatowym konkursie języka angielskiego

We wtorek, 12 czerwca 2018 r., troje uczniów Zespołu Szkół w Połańcu wzięło udział w międzypowiatowym konkursie języka angielskiego, którego współorganizatorami były Zespół Szkół w Staszowie i staszowskie Liceum Ogólnokształcące.

Konkurs odbywa się co roku w czerwcu, a udział w nim mogą wziąć uczniowie klas pierwszych ze szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się w powiecie staszowskim, a także w powiatach z nim sąsiadujących (Sandomierz, Opatów, Busko-Zdrój, Mielec itd.).

W tym roku naszą placówkę reprezentowali: Julia Iwaniuk (kl. I ab LO), Jakub Janeczko (kl. I bc T) i Piotr Trzepałka (kl. I a T). Opiekunem uczniów była mgr Urszula Lachowska-Karbarz, nauczyciel języka angielskiego.

 

Młodzież zmierzyła się z wymagającym testem, przygotowanym przez mgra Krzysztofa Janika ze staszowskiej „staszicówki”. Czas na rozwiązywanie zadań to 45 minut. Po rozwiązaniu testu uczniowie czekali chwilę na wyniki, a później je ogłoszono i oficjalnie zakończono konkurs.

Nasza młodzież wypadła w tym roku znakomicie. Jakub Janeczko zajął 2. miejsce (i pierwsze w powiecie staszowskim), Piotrek Trzepałka był 4. (i drugi w powiecie), a Julka uplasowała się na 7. pozycji. Wszyscy zostali nagrodzeni przez organizatorów.

Serdecznie gratulujemy zarówno uczestnikom, jak i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Jesteśmy z Was dumni!

Marek Pedyński