PRESTIŻOWO w WARSZAWIE i w MIELCU

Sejm RP, Sala Kolumnowa, 19.04.2018. Ogólnopolska Konferencja: „Pomysłowe dzieci - Kreatywni uczniowie - Innowacyjni studenci” - Maciek Kowalski (Technikum Elektroniczne) i Kuba Zyngier (absolwent LO, AHG Kraków).

Pomysłowi, kreatywni, innowacyjni - prezentacja wynalazków młodzieży: tylko 4 szkoły podnagimnazjalne z całej Polski: Białystok i Kraków, Jastrzębie i TECHNIKUM POŁANIEC oraz 2 uczelnie wyższe AGH Kraków i Politechniki Białostockiej.

 

Inne szkoły z naszego powiatu, województwa też jeżdżą na ogólnopolskie, konferencje edukacyjne. To prawie tak samo jak... my. PRAWIE - robi różnicę: my nie jeździmy jako uczestnicy, my jesteśmy zapraszani jako prelegenci (skoro tylko 4 szkoły z całej Polski - myślę, że śmiało można użyć "ELITARNA GRUPA"). To my przekazujemy swoje doświadczenie (uczniowie, absolwenci, nauczyciele). To inni uczą się od nas i podpatrują nasze pomysły na nowoczesną edukację. Jesteśmy dumni, że możemy się podzielić naszymi pomysłami.

W Mielcu na Ogólnopolskim Forum Biomasy 19-20.04.0218. naszą szkołę reprezentowali Kacper Rogala i Dariusz Bryk. Uczniowie realizują pracę konkursową na Olimpiadę Innowacji Technicznych 2019 z zakresu ekologii. Ich udział w forum był możliwy dzięki uprzejmości Zarządu ENEA Połaniec i ufundowaniu kart wejścia. 

Mariusz Zyngier