INSPIRACJA na 2021, czyli SUKCESY ELEKTRONIKÓW w 2020:

Nie zmogła nas pandemia, zdalne nauczanie i ... „wiatr w oczy”. Niektórzy twierdzili, że: „niemożliwe, nie da się,...” a my udowadniamy, że 

 CHCEMY, POTRAFIMY, UCZNIOWIE ODNOSZĄ SPEKTAKULARNE SUKCESY, NAM WSZYSTKIM SPRAWIA TO OGROMNĄ FRAJDĘ!

SZKOŁA jest SUPER!

Od stycznia do grudnia 2020 zdobyliśmy:

 - tytuł: „SZKOŁA DOBREJ PRAKTYKI” w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości" (w kategorii "Współpraca z otoczeniem szkoły" został nagrodzony projekt "ROBOLab - MOBILNE LABORATORIUM ROBOTYKI... dla wszystkich". Był on realizowany przez uczniów ELEKTRONIKA w ciągu ostatnich trzech lat).

 - 2 tytuły finalistów szczebla centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych w kategorii "pomysł techniczny". Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w bieżącej edycji nie przyznawano tytułów laureatów, tak więc nasi uczniowie wywalczyli "MAXa".

 

 

 - 2 tytuły laureatów i II miejsce w Polsce Konkursu „Młody Wynalazca 2020”

 - 2 wyróżnienia w  ogólnopolskim konkursie  „Młody Innowator 2019/2020” 

 - 2 złote medale Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji INTARG 2020

- dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  za projekty nagrodzone na arenie międzynarodowej dla 2 absolwentów 2020

 - E(x)plory 2020 - 2 finalistów szczebla centralnego, 2 laureatów i 8 uczestników konkursów regionalnych

 - uczniowie klas IIIa i IVa, otrzymali certyfikaty  potwierdzające nabycie nowych umiejętności w zakresie funkcjonowania i obsługi elektronicznych systemów zabezpieczeń (otrzymane certyfikaty są wynikiem realizacji projektu EduSatel)

-  awans do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej (grupa elektryczno - elektroniczna). Kolejne etapy rozegrane będą w 2021.

- 2 stypendia Ministra Edukacji Narodowej - za wybitne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach 

 - złoty medal 2 absolwentów 2020 w International Warsaw Invention Show na Politechnice Warszawskej

 - 6 laureatów OGÓLNOPOLSKIEGO konkursu ENEA: MOC NA START (z 10 biorących udział w eliminacjach prac uczniów naszej szkoły - 10 było finalistami a 6 otrzymało zdobyło stypendia w wysokości po 3000 PLN każdy)

 - 2 uczniów i 2 absolwentów 2020 w finale międzynarodowego konkursu naukowego Global Young Scientist Challenge 2020 Edition (Indian Innovators Association and IBS Global) - ZŁOTY MEDAL i NAGRODA SPECJALNA (bezpłatny udział w Światowych Targach Wynalazczości IPITEX 2021 w Bangkoku) oraz  SREBRNY MEDAL

 Poza tym:

- rozpoczęcie współpracy z firmą KardeX - otrzymaliśmy pakiet obudów plastikowych dedykowanych dla szeroko rozumianej elektroniki oraz zestaw ARDUINO

-  kontynuacja dobrej współlracy z: ENEA, SATEL, DIPOL, BURY.

 

  DOBRA SZKOŁA to nie tylko „siedzenie” w ławkach i realizacja programów nauczania! My w ELEKTRONIKU w Połańcu... oferujemy dużo więcej. I robimy to systematycznie od wielu lat. I bardzo nas to cieszy! W 2020 udało nam się (mało,... ale z uwagi na warunki i tak fajnie):

- NARCIARSKI WYJAZD SZKOLENIOWY

- SPŁYW KAJAKOWY: Rudniki - Winnica

 

Ze względu na pandemię i ograniczenia, NIE UDAŁO nam się (ale zrobimy to w 2021):

- wyjazd na EXPO w Dubaju,

- wyjazd naukowy: Gdynia (Satel, Radmor) i Szwecja,

- wyjazd naukowy ARS Electronica Center Linz i Technisches Museum Wien (Austria)

- kolejny wyjazd narciarski,

- i pewnie jeszcze kilka wspaniałych podróży (... bo my potrafimy działać szybko, jak się tylko pojawia okazja)

- Nationals Instruments nie przedłużył nam "gratisa" na bezpłatne korzystanie z MULTISIMa więc „męczymy się „ w WORKBENCHu

- pracowaliśmy zdalnie przez ponad 50% czasu przeznaczonego na naukę – miało to swoje wady ale i zalety (dużo dobrej rozwijającej zabawy z zestawami AVT, podsumowanie i lepsze zrozumienie teorii z FORBOTem, itd.)

 

DOBRA SZKOŁA to także DOBRZY i AKTYWNI NAUCZYCIELE:

 - w trakcie KONGRESU E(x)plory 2020, nasz nauczyciel jako ekspert, zaproszony przez Fundację Zaawansowanych Technologii, dzielił się swoimi doświadczeniami edukacyjnymi z dyrektorami szkół i nauczycielami z całej Polski

- nasz nauczyciel jest ekspertem merytorycznym wspierającym niezwykle innowacyjne projekty wizualizacji urządzeń elektrycznych w  OCTOPUS

Już teraz:

 - pracujemy nad przygotowaniem się do: E(x)POLORY 2021 (mamy czas do 07.01.2021), Olimpiady Wiedzy Technicznej (01.02.2021), IPITEX BANGKOK (02.02.2021) i Olimpiady Innowacji Technicznych (marzec 2021)    - marzymy: o fantastycznych podróżach naukowych 

Jeżeli jesteś uczniem 8 klasy szkoły podstawowej i kończysz czytać ten tekst,

NIE SZUKAJ DALEJ - WŁAŚNIE ZNALAZŁEŚ SWOJĄ NOWĄ SZKOŁĘ! 

ZAPRASZAMY DO TECHNIKUM w Połańcu!