V edycja Olimpiady Statystycznej

Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne Zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do udziału w V edycji Olimpiady Statystycznej. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno -gospodarczych. W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w Olimpiadzie wypełniają zgłoszenie oraz odsyłają je do nauczyciela matematyki. 

Zapisy trwają do 4 listopada, etap szkolny odbędzie się 5 listopada 2020 r.

Więcej informacji o Olimpiadzie oraz formularz zgłoszenia na stronie: https://olimpiadastatystyczna.stat.gov.pl/Olimpiada/

Zapraszamy do udziału!

Nauczyciele matematyki