Połaniec – Golejów – Połaniec, czyli rajd rowerowy 2020

W piękną wrześniową środę 2020 r. grupka uczniów naszego LO wraz z opiekunami postanowiła podjąć rowerowe wyzwanie w postaci rajdu do Golejowa i z powrotem. Słoneczna pogoda sprawiła, że uczestnicy wycieczki zjawili się pod szkołą w znakomitych humorach. Niektórzy jednak podeszli do wyzwania bardzo poważnie, o czym świadczyło wyposażenie rowerów :).

 

Pierwszy przystanek na trasie miał miejsce nad Zalewem Połanieckim położonym w widłach dwóch rzek – Wschodniej i Czarnej. Przedstawicielki płci pięknej wykorzystały ten czas na ostatnie poprawki perfekcyjnie upiętych koków, a szef wyprawy miał okazję dokonać przeglądu planowanej trasy na smartfonie wyposażonym w GPS.

Kolejny etap naszej podróży to rytwiański park. Mogliśmy tam podziwiać pozostałości ruin dawnego pałacu, ale też odpocząć chwilę przy niewielkiej tężni, tworzącej specyficzny, morski mikroklimat.

 

Po opuszczeniu Rytwian boczną drogą wiodącą przez las skierowaliśmy się w stronę punktu docelowego, czyli golejowskich jezior i sadzawek. Trasa była miejscami dość wymagająca, ale – z krótkimi postojami - daliśmy radę ją pokonać.

Po dotarciu do Golejowa mogliśmy rozkoszować się pięknym widokiem śródleśnego jeziorka, które późnym latem wygląda nieco sennie, ale pozwala się wyciszyć i odpocząć od miejskiego hałasu.

Wprawdzie opiekunowie wycieczki zaproponowali uczestnikom liczne konkursy i zabawy, ale większym powodzeniem cieszyła się maszyna, która za pięciozłotówkę pozwalała chwilę rywalizować w meczu z plastikowym krążkiem zamiast piłki.

Po godzinnym odpoczynku ruszyliśmy w powrotną drogę, która przebiegała bez zakłóceń, jednak w coraz dotkliwszym upale. Szczęśliwie dotarliśmy po kilkudziesięciu minutach do mety, czyli w pobliże murów naszej szkoły. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość, pozytywne emocje i wzorowe zachowanie. Było super! :)

Andrzej Forkasiewicz i Marek Pedyński

(opiekunowie wycieczki)