Samorząd wita, samorząd zaprasza!

Hej, Pierwszaki! Minął już tydzień, od kiedy wasza stopa dotknęła płytek na pierwszym piętrze szkoły (no dobra, nikt boso jeszcze nie chodził)! Pewnie czujecie się zagubieni, bo szukacie klas a jakoś dziwnie tutaj są ponumerowane sale. No i do tego maseczki i spirytusowy płyn do dezynfekcji. Ale wszędzie tak. Musicie wiedzieć, że w naszej szkole działa Samorząd Szkolny, który niedługo rozpocznie nabór wśród osób, które dopiero rozpoczęły naukę w tej oto placówce edukacyjnej. I pewnie ją tu zakończą, tego nikt nie wie.

 

 

 Chcecie coś fajnego porobić a przy okazji poznać szerokie grono niepedagogiczne szkoły? Wbijajcie do nas. Kacper Tatrocki z 3ALO - lider z żółtą koszulką alias przewodniczący szkoły - już wkrótce wystosuje odpowiedni komunikat radiowęzłowy, więc miejcie uszy szeroko otwarte i bądźcie cierpliwi, bo nigdy nie wiadomo, w której sali dobrze działa kabel od głośnika. Naszym przywódcą duchowym jest pani Jolanta Gach (germanistka z zawodu i co najważniejsze z zamiłowania), która za centrum dowodzenia obrała salę nr 6. To tutaj roztrząsają się "wielkie problemy" tego świata i zapadają decyzje rangi Organizacji Narodów Zjednoczonych (bardziej jej młodszego brata...). Nie wolno zapominać o dwóch paniach, które odgrywają nie mniejszą rolę, a w ubiegłym roku szkolnym były to panie Urszula Górska i Dorota Wysocka.

Teraz nastąpi mała zmiana kadrowa. Odnajdziemy kiedyś nasz dom, pokój SU - sen, który może w tym roku się ziści. Potrzebujemy światłych ludzi z polotem, którzy nie boją się wyzwań i chcą coś robić dla innych. Nasza praca nie skupia się tylko na dekoracjach czy czymś w tym stylu (chociaż dużo takich rzeczy się robi), ale również na pomocy charytatywnej (tutaj na spółkę ze Szkolnym Kołem Wolontariatu).

Masz wyjątkowy talent do rysowania? Na pewno się tutaj odnajdziesz. Kochamy piec ciasta i różnymi sposobami zachęcamy do tego uczniów całej szkoły. Teraz ta działalność jest utrudniona, ale kiedyś wrócimy silniejsi i bardziej wyrafinowani w tej sztuce kulinarnej. Ja tutaj trochę napisałam relacji z tego, co robiliśmy w ubiegłym roku, więc możecie przescrollować stronę szkoły. Musimy was jakoś jeszcze powitać. Nie możemy chlebem i solą, bo nie jesteśmy odpowiednio sanitarni. No ale coś wymyślimy. Dajcie nam jeszcze chwilę, a tymczasem mówię pa, mówię cześć, mówię adieu! Stay tuned!

Małgorzata Drąg

w imieniu Samorządu Uczniowskiego w ZS w Połańcu